W czwartek da się we znaki silny wiatr i sztorm! – Prognoza na 13 stycznia

Nad obszar Polski w kolejnych godzinach napływać będzie zimne oraz bardzo zróżnicowane i między innymi ciepłe jak i też wilgotne powietrze z północnego zachodu Europy. W zamian tego pogodę w naszym kraju kształtować będą dwa układy baryczne. Jeden z nich układ niskiego ciśnienia będzie odpowiadać za pogodę na obszarze częściowo północnej Polski. Natomiast układ wysokiego ciśnienia do końca tygodnia oddziaływać będzie jeszcze w pozostałej części naszego kraju. 

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie nad wodami Morza Bałtyckiego oraz częściowo w górach na południowym zachodzie i wschodzie przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i śniegu o słabym i zmiennym natężeniu. Na pozostałym obszarze Polski początkowo powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od -4°C do 0°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 50-60 km/h. Jedynie w pasie nadmorskim oraz nad Bałtykiem w porywach będzie on dochodzić do 70-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz zacznie systematycznie też spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1034 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym w wielu miejscach pojawi się całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o słabym i zmiennym natężeniu. Jedynie bez opadów powinno być częściowo na zachodzie oraz w górach i na południowym zachodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do nawet +7°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 80-100 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal pomału będzie spadać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1026 hPa.

Comments are closed.