W czwartek na Pomorzu wystąpi silny wiatr i odwilż! – Prognoza na 13 stycznia

Nad obszar północnej Polski w kolejnych godzinach napływać będzie nieco cieplejsze i na ogół też wilgotne powietrze z północnego zachodu Europy. W dodatku pogodę na Pomorzu kształtować będzie układ niskiego ciśnienia atmosferycznego, który źle wpływać może na nasze samopoczucie i zdrowie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami duże zachmurzenie z przejaśnieniami, który jedynie nad wodami Morza Bałtyckiego przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady słabego deszczu lub mżawki. Temperatura powietrza wyniesie od -2°C do 0°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty z południowego – zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1030 hPa.

Z kolei przed południem południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu i mżawki o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +6°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 80-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal pomału będzie spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Comments are closed.