Weekend zapowiada się wietrznie i dynamicznie! – Prognoza od 1 do 2 stycznia

Nad obszar Polski w kolejnych godzinach nadal napływać będzie ciepłe oraz bardzo zróżnicowane i na ogół wilgotne powietrze z północnego zachodu Europy. W zamian tego pogodę przez weekend w naszym kraju kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia i system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w sylwestrowy wieczór oraz w sobotę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz gęste mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu i mżawki o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C/+6°C na północy w Centrum i nad samym morzem do nawet +8°C/+11°C termometry pokażą na pozostałym obszarze Polski. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu oraz z południowego – zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać i systematycznie zacznie rosnąć oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Z kolei w Nowy Rok przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach na nowo mogą rozwijać się liczne oraz gęste mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu i mżawki o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C/+8°C częściowo na północy i nad samym morzem do nawet +9°C/+11°C termometry pokażą na pozostałym obszarze kraju. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z zachodu i południowego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie rosnąć oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Natomiast w sobotę wieczorem oraz niedzielę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz gęste marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu i mżawki o zmiennym i słabym natężeniu. Dodatkowo częściowo na zachodzie w Centrum w górach i na południu Polski niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od -1°C/+2°C częściowo na północy w Centrum kraju i nad samym morzem do +3°C/+8°C na pozostałym obszarze Polski i w górach. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południa i południowego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie się wahać oraz zacznie spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1025 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach na nowo będą mogły rozwijać się liczne oraz gęste mgły i zamglenia. Ponadto utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu jak i deszczu ze śniegiem o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +11°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południa oraz z południowego – zachodu i południowego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Comments are closed.