Weekend na Pomorzu będzie deszczowy! – Prognoza od 1 do 2 stycznia

W nowy rok i przez weekend na pogodę w północnej części Polski oddziaływać będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia i system frontów atmosferycznych. Poza tym nad Pomorze cały czas napływać będzie ciepłe oraz bardzo zróżnicowane i na ogół też wilgotne powietrze z północnego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w sylwestrowy wieczór oraz w nowy rok w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz gęste mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu i mżawki o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo w różnej części województwa niewykluczone są też lokalne burze. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +6°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z zachodu i południowego – zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 70-100 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać i dość szybko zacznie też rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1005 hPa.

Z kolei w nowy rok oraz przed południem a także w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu w weekend nadal będą rozwijać się liczne oraz gęste mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu i mżawki o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +8°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z zachodu i północy. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Natomiast w sobotę wieczorem oraz w niedzielę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz gęste marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne lub ciągłe opady marznącego deszczu i mżawki o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +3°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany z południowego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie rosnąć oraz zacznie też wyraźnie i bardzo mocno się wahać i o północy na poziomie morza wskaże 1024 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz gęste mgły i zamglenia. Ponadto utrzyma się z nami całkowite zachmurzenie, które przynieś może ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennymi i słabym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i z południa. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie już spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

 

Comments are closed.