W piątek na Pomorzu będzie wietrznie i deszczowo! – Prognoza na 31 grudnia

W ostatni dzień miesiąca przed Nowym Rokiem pogodę na Pomorzu kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia i system frontów atmosferycznych. Ponadto nad obszar północnej Polski napływać będzie bardzo zróżnicowane oraz ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w czwartek wieczorem oraz w piątek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz gęste marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami całkowite zachmurzenie, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu i mżawki o zmiennym i silnym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +4°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 80-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie lekko się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu na nowo mogą rozwijać się liczne oraz gęste mgły i zamglenia. Ponadto zrobi się ciepło oraz między innymi utrzyma się z nami całkowite zachmurzenie, które przyniesie ze sobą przelotne i ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +11°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty z południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 80-100 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie spadać oraz bardzo mocno i wyraźnie będzie się też wahać i w południe na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

 

Comments are closed.