W piątek będzie ciepło oraz możliwe są burze! – Prognoza na 31 grudnia

Nad obszar Polski w kolejnych godzinach nadal napływać będzie bardzo zróżnicowane oraz ciepłe i na ogół też wilgotne powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu Europy. W zamian tego na pogodę w naszym kraju oddziaływać będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia i między innymi system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w czwartek wieczorem oraz w piątek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz gęste marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +7°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty z południowego – zachodu i ze zmiennych kierunków na Pomorzu Gdańskim z przewagą wiejący od zachodu. Dodatkowo w różnej części Polski i nad Bałtykiem w porywach będzie dochodzić on do 70-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie dość stabilne oraz zacznie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach na nowo mogą rozwijać się liczne oraz gęste mgły i zamglenia. Poza tym jak na końcówkę grudnia będzie ciepło oraz między innymi pojawi się całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu i mżawki o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo częściowo na zachodzie w Centrum i na północy Polski niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do nawet +13°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty z południowego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 80-100 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Comments are closed.