W poniedziałek pojawi się śnieg i silny wiatr! – Prognoza na 27 grudnia

Na początku nowego tygodnia nad obszar Polski nadal napływać będzie mroźne oraz chłodne i na ogół wilgotne powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy. W zamian tego pogodę w naszym kraju kształtować będzie między innymi pole nieco podwyższonego ciśnienia atmosferycznego.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast wieczorem w ostatni dzień świąt Bożego Narodzenia oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym da się we znaki silny mróz oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane zachmurzenie, które jedynie nad wodami Morza Bałtyckiego oraz w górach i na południu Polski przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i słabym natężeniu. Dodatkowo na wybrzeżu niewykluczone są też lokalne burze śnieżne oraz z gradem i krupą śnieżną. Na pozostałym obszarze kraju oraz nad samym morzem powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od -13°C do -6°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz ze wschodu i i południowego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie rosnąć i dość stabilne oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie w górach i na południu kraju przyniesie ze sobą przelotne oraz marznące deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym natężeniu. Na pozostałym obszarze Polski i nad samym morzem powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od -6°C do +1°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z północnego – wschodu i południa. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie spadać i będzie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Comments are closed.