W poniedziałek na Pomorzu będzie wietrznie! – Prognoza na 27 grudnia

Na początku nowego tygodnia pogodę w północnej części Polski kształtować będzie układ nieco podwyższonego ciśnienia atmosferycznego. Ponadto nad Pomorze cały czas napływać będzie mroźne i na ogół też chłodne oraz dość wilgotne powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w ostatni dzień świąt Bożego Narodzenia wieczorem oraz w ciągu nocy i o poranku w poniedziałek na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oaz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego powinno być bez opadów i między innymi utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie nad wodami Morza Bałtyckiego przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu ze śniegiem o śniegu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo na tym obszarze niewykluczone są też lokalne burze śnieżne oraz z gradem i krupą śnieżną. Temperatura powietrza wyniesie od -13°C do -8°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z południowego – wschodu i południa. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu na nowo będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym powinno być bez opadów oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od -5°C do -1°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty z południowego – wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południ i z południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 50-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać i zacznie też spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Comments are closed.