W drugi dzień świąt pogoda zachęci do spacerów! – Prognoza na 26 grudnia

W ostatni dzień Świąt Bożego Narodzenia pogodę w naszym kraju kształtować będzie układ niskiego ciśnienia i pole podwyższonego ciśnienia atmosferycznego. Ponadto do Polski napływać będzie mroźne i na ogół wilgotne powietrze z północy i północnego zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w Boże Narodzenia wieczorem oraz w niedzielę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach da się we znaki silny mróz. Poza tym mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Dodatkowo utrzyma się z nami umiarkowane zachmurzenie, które jedynie częściowo na północnym wschodzie oraz częściowo nad wodami Morza Bałtyckiego a także w górach i na południu Polski przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu jak i deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. W zamian tego częściowo na wybrzeżu i być może te w rejonie północno wschodniej części Polski niewykluczone będą też lokalne burze śnieżne oraz z gradem i krupą śnieżną. Na pozostałym kraju i w pasie nadmorskim powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od -11°C do -5°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz ze wschodu a także z zachodu i północnego – wschodu. Ponadto w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie rosnąć i się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Z kolei w ostatni dzień Świąt Bożego Narodzenia również przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie częściowo na północnym wschodzie oraz też na południowym zachodzie w górach i na południu Polski przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu jak i deszczu ze śniegiem i śniegu o słabym i zmiennym natężeniu. Dodatkowo częściowo nad wodami Morza Bałtyckiego niewykluczone są też lokalne burze śnieżne oraz z gradem i krupą śnieżną. Na pozostałym obszarze kraju i w pasie nadmorskim powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od -7°C do -3°C. Jedynie nad samym morzem temperatura za dnia będzie nieco na plusie oraz wyniesie zaledwie +2. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z południowego – wschodu i północnego – zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się lekko wahać oraz pozostanie dość stabilne i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Comments are closed.