Weekend na Pomorzu będzie dynamiczny! – Prognoza od 18 do 19 grudnia

Nad obszar północnej Polski przez weekend napływać będzie niestabilne oraz chłodne i na ogół też wilgotne powietrze z północnego zachodu i północy Europy. W zamian tego pogodę na Pomorzu kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia i system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w piątek wieczorem oraz w sobotę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym będzie bez opadów oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane zachmurzenie. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +3°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z północnego – zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie rosnąć i wyraźnie zacznie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1033 hPa.

Z kolei w weekend na Pomorzu i wybrzeżu na nowo przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego pojawi się duże zachmurzenie, które jedynie na wybrzeżu przyniesie ze sobą przelotne jak i słabe opady deszczu lub mżawki. Na Pomorzu i nad samym morzem przelotny deszcz lub mżawka możliwy będzie dopiero w godzinach wieczornych. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +6°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu oraz z północnego – zachodu i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 50-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie już spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1027 hPa.

Natomiast w sobotę wieczorem oraz niedzielę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz marznące opady deszczu i mżawki o słabym i zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +5°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty z południowego – zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu na Pomorzu i wybrzeżu przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem również mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które od Morza Bałtyckiego będzie przynosić ze sobą przelotne opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem oraz lokalnie też grad i krupę śnieżną. Dodatkowo niewykluczone są też burze śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +6°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty z północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie dość stabilne oraz pomału zacznie już rosnąć i w południe na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Comments are closed.