W piątek pojawią się przejaśnienia i opady śniegu! – Prognoza na 17 grudnia

Nad obszar Polski w kolejnych godzinach nadal napływać będzie chłodne oraz wilgotne powietrze z północy i zachodu Europy. W zamian tego obszar naszego kraju będzie pod znakiem wyżu, który bardzo zmiennie i źle może wpływać na nasze samopoczucie i zdrowie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w czwartek wieczorem oraz w piątek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie na wschodzie i południowym wschodzie Polski przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o słabym i zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od -2°C do +5°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się lekko wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1028 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie w górach na południu w Centrum na wschodzie i częściowo na północnym wschodzie przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Na pozostałym obszarze kraju i nad samym morzem powinno być dość pogodnie i na ogół też bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +6°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty z północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz pomału rosnąć i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1027 hPa.

Comments are closed.