W poniedziałek nad Polską pojawią się liczne opady śniegu! – Prognoza na 6 grudnia

W Mikołajki wpływ na pogodę w naszym kraju będzie mieć dynamiczny układ niskiego ciśnienia oraz system frontów atmosferycznych. Jedynie na północy, zachodzie i Wybrzeżu pogodę kształtować będzie pole nieco podwyższonego ciśnienia, które sprzyjać będzie korzystnej pogodzie. W zamian tego do Polski cały czas napływać będzie chłodne oraz mroźne i na ogół też wilgotne powietrze z północy i południowego zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Jedynie częściowo na Pomorzu i nad wodami Morza Bałtyckiego niewykluczone są też opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i silnym natężeniu. W zamian tego na wybrzeżu mogą pojawić się także lokalne burze śnieżne i z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od -7°C do 0°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z północy i południowego – zachodu. Jedynie na Pomorzu i wybrzeżu wiatr będzie umiarkowany oraz silny i porywisty oraz w porywach będzie tam dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie rosnąć oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Z kolei w Mikołajki przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego pojawi się całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo nad wodami Morza Bałtyckiego niewykluczone są też lokalne burze śnieżne i z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od -5°C do +2°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z północy i południowego – zachodu. Jedynie nad Bałtykiem będzie on miejscami silny i porywisty oraz w porywach będzie dochodzić tam do 50-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Comments are closed.