W poniedziałek na Pomorzu pojawią się opady śniegu! – Prognoza na 6 grudnia

Nad obszar północnej Polski z początkiem nowego tygodnia wpływ na pogodę będzie mieć układ wysokiego ciśnienia atmosferycznego. W zamian tego nad Pomorze cały czas napływać będzie mroźne oraz chłodne i na ogół też wilgotne powietrze z północy i południowego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite zachmurzenie, które przyniesie ze sobą przelotne opady śniegu o zmiennym i słabym natężeniu. Jedynie nad wodami Morza Bałtyckiego możliwe są też przelotne opady deszczu ze śniegiem i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo na tym obszarze niewykluczone są też lokalne burze śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od -5°C do -1°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty z północnego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach pomału będzie rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w Mikołajki na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Jedynie nad wodami Morza Bałtyckiego niewykluczone są też opady deszczu ze śniegiem a nawet lokalne burze śnieżne i z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od -4°C do -1°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z północnego – wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Comments are closed.