W weekend przez Pomorze przejdą silne śnieżyce! – Prognoza od 4 do 5 grudnia

Nad Pomorze przez weekend napływać będzie chłodne i na ogół też wilgotne powietrze z południowego zachodu i północy Europy. W zamian tego pogodę w tej części Polski kształtować będzie układ niskiego ciśnienia i system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w piątek wieczorem oraz w sobotę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady śniegu oraz deszcz ze śniegiem i grad o słabym i zmiennym natężeniu. Dodatkowo nad wodami Morza Bałtyckiego niewykluczone są też lokalne burze śnieżne i z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od -2°C do 0°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty z południowego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 60-110 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać i spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1005 hPa.

Z kolei w weekend na Pomorzu i wybrzeżu przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Jedynie opady deszczu ze śniegiem i gradu możliwe będą nad wodami Morza Bałtyckiego oraz i tam niewykluczone są też lokalne burze śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +3°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z południa i południowego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 60-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1001 hPa.

Natomiast w sobotę wieczorem oraz w niedzielę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie nad wodami Morza Bałtyckiego oraz we wschodniej i południowej części województwa przyniesie ze sobą przelotne opady śniegu oraz deszczu ze śniegiem o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo na wybrzeżu niewkluczone są też lokalne burze śnieżne i z gradem. Na pozostałym obszarze i powinno początkowo być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od -3°C do -2°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od wschodu i północnego – wschodu. Jedynie nad Bałtykiem będzie on silny i porywisty oraz w porywach dochodzić będzie tam do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie pomału już rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1003 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu na Pomorzu i wybrzeżu na nowo będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady mokrego śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Jedynie w rejonie Słupska a także nad wodami Morza Bałtyckiego będą występować miedzy innymi opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo w tej części obszaru niewykluczone są lokalne burze śnieżne i z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +3°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od wschodu i północnego – wschodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 60-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal pomału będzie rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1005 hPa.

Comments are closed.