W piątek pojawią się śnieżyce i liczne przejaśnienia! – Prognoza na 3 grudnia

Nad obszar naszego kraju w kolejnych godzinach nadal napływać będzie chłodne i na ogół wilgotne powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy. Ponadto pogodę w naszym kraju kształtować będzie układ niskiego ciśnienia i system frontów atmosferycznych.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w czwartek wieczorem oraz w piątek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu jak i deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo nad wodami Morza Bałtyckiego i częściowo na północy Polski niewykluczone są też lokalne burze śnieżne i z gradem. Jedynie początkowo bez opadów powinno być na wschodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od -6°C  do -1°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i północnego – zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 80-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie rosnąć oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1000 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal mogą występować liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu jak i deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo nad wodami Morza Bałtyckiego i częściowo na Pomorzu niewykluczone są też lokalne burze śnieżne i z gradem. Jedynie bez opadów powinno być częściowo na zachodzie i południowym zachodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +4°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 60-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie rosnąć oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1007 hPa.

Comments are closed.