W piątek również na Pomorzu możliwe są śnieżyce! – Prognoza na 3 grudnia

W kolejnych godzinach pogodę na Pomorzu kształtować będzie układ niskiego ciśnienia oraz system frontów atmosferycznych. Poza tym do północnej części Polski napływać będzie chłodne i na ogół wilgotne powietrze z północnego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w czwartek wieczorem oraz w piątek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma pojawi się całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu a także deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo nad samym morzem i w zachodniej części województwa niewykluczone są też lokalne burze śnieżne i z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od -5°C do -1°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty z północnego – zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i z południowego – zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 80-100 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie rosnąć i będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 997 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu na nowo będą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Ponadto utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo nad wodami Morza Bałtyckiego i w zachodniej części województwa niewykluczone są też lokalne burze śnieżne i z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +3°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 60-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie rosnąć i się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1001 hPa.

Comments are closed.