W poniedziałek przez Pomorze przejdą śnieżyce! – Prognoza na 29 listopada

Z początkiem nowego tygodnia na pogodę w północnej części Polski oddziaływać będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia i system frontów atmosferycznych. W zamian tego nad Pomorze cały czas napływać będzie chłodne i na ogół wilgotne powietrze z południowego zachodu i północy Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się duże zachmurzenie, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu o słabym i silnym natężeniu. Dodatkowo nad wodami Morza Bałtyckiego niewykluczone są też lokalne burze śnieżne lub z gradem. Jedynie początkowo bez opadów i burz powinno być w rejonie Ustki i Słupska. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +2°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy oraz z północnego – wschodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach nad Bałtykiem i we wschodniej części województwa dochodzić będzie do 50-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać i spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 997 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się całkowite zachmurzenie, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo nad samym morzem oraz w zachodniej części województwa niewykluczone są też lokalne burze śnieżne lub z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +4°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z północy. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać i początkowo również wzrośnie oraz w południe na poziomie morza wskaże 992 hPa.

Comments are closed.