W poniedziałek pojawią się śnieżyce i lokalne burze! – Prognoza na 29 listopada

W nowym tygodniu nad obszar naszego kraju nadal napływać będzie chłodne i na ogół wilgotne powietrze z południowego zachodu i północy Europy. Poza tym na pogodę w Polsce oddziaływać będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia i system frontów atmosferycznych.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego pojawi się całkowite oraz duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo częściowo na Pomorzu i nad wodami Morza Bałtyckiego niewykluczone są też lokalne burze śnieżne lub z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od -6°C do +1°C. Wiatr na ogół słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z północnego – zachodu i południowego – zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 992 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo częściowo na północy, zachodzie i nad wodami Morza Bałtyckiego niewykluczone są też lokalne burze śnieżne lub z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +6°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu oraz z północnego – zachodu i północy. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać i początkowo wzrośnie oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 992 hPa.

Comments are closed.