Weekend przyniesie śnieżyce i lokalne burze! – Prognoza od 27 do 28 listopada

Przez weekend nad obszarem naszego kraju przemieszczać będzie się dynamiczny układ niskiego ciśnienia i system frontów atmosferycznych. W zamian tego do Polski napływać będzie chłodne oraz bardzo zróżnicowane i na ogół też wilgotne powietrze z południowego zachodu i północy Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w piątek wieczorem oraz w sobotę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia, które osadzać będą lokalnie na drogach i chodnikach szadź. Poza tym utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo nad wodami Morza Bałtyckiego niewykluczone są też lokalne burze z gradem i krupą śnieżną. Jedynie bez opadów powinno być częściowo na zachodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od -5°C do 0°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z zachodu i południowego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać i bardzo mocno się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 994 hPa.

Z kolei w weekend na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia, które osadzać mogą szadź. W zamian tego utrzyma się z nami całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo nad wodami Morza Bałtyckiego niewykluczone są też lokalne burze z gradem i krupą śnieżną. Jedynie początkowo bez opadów powinno być częściowo na zachodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +6°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu oraz z północnego – zachodu i południowego – wschodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać i rosnąć oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 995 hPa.

Natomiast w sobotę wieczorem oraz w niedzielę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie częściowo na północy Polski w górach i na południu kraju przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i słabym natężeniu. Dodatkowo nad wodami Morza Bałtyckiego niewykluczone są też lokalne burze z gradem i krupą śnieżną. Na pozostałym obszarze Polski początkowo powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od -5°C do +2°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południowego – zachodu i zachodu. Jedynie nad Bałtykiem będzie on umiarkowany i porywisty oraz w porywach będzie tam dochodzić do 50-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko wzrośnie i będzie dość stabilne oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 998 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia, które na drogach i chodnikach osadzać będą mogły niebezpieczną szadź. Poza tym utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu a także deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze śnieżne oraz z gradem i krupą śnieżną. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +5°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz ze wschodu i południowego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 50-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie na nowo spadać i wyraźnie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 994 hPa.

 

Comments are closed.