Weekend na Pomorzu przyniesie śnieżyce i burze! – Prognoza od 27 do 28 listopada

Przez weekend nad obszar północnej Polski nadal napływać będzie zimne i na ogół wilgotne powietrze prosto z północy i północnego zachodu Europy. W zamian tego pogodę na Pomorzu kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia i system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w piątek wieczorem oraz w sobotę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia, które osadzać mogą szadź. Poza tym utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie na wybrzeżu i w całym pasie nadmorskim przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu ze śniegiem oraz marznący deszcz i grad. Dodatkowo w tej części obszaru niewykluczone są też lokalne burze z krupą śnieżną. Na pozostałym obszarze województwa powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +1°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i południowego – wschodu. Jedynie nad Bałtykiem będzie on silny i porywisty oraz w porywach będzie on dochodzić do 50-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać i bardzo mocno się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 996 hPa.

Z kolei w weekend przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia, które osadzą szadź. Poza tym utrzyma się duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Dodatkowo nad wodami Morza Bałtyckiego niewykluczone są też lokalne burze z gradem i krupą śnieżną. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +4°C. Wiatr na ogół będzie słaby z południowego – wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu i południowego – zachodu. Jedynie na wybrzeżu będzie on silny i porywisty oraz w porywach będzie on dochodzić do 50-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 995 hPa.

Natomiast w sobotę wieczorem oraz w niedzielę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym będzie pochmurnie i z przejaśnieniami oraz między innymi nad wodami Morza Bałtyckiego pojawią się przelotne opady deszczu ze śniegiem i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo w tej części obszaru niewykluczone są też lokalne burze z krupą śnieżną. Na Pomorzu początkowo powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od -1°C do +4°C. Wiatr na ogół będzie słaby z południowego – wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i północnego – zachodu. Jedynie na wybrzeżu pozostanie on silny i porywisty oraz w porywach będzie dochodzić tam do 50-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz lokalnie wzrośnie i o północy na poziomie morza wskaże 996 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu na Pomorzu i wybrzeżu przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia, które osadzać mogą szadź. Poza tym utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo nad wodami Morza Bałtyckiego niewykluczone są też lokalne burze z gradem i krupą śnieżną. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +5°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z północnego – wschodu i północy. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać i zacznie szybko spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 997 hPa.

Comments are closed.