W piątek przez Polskę przejdą śnieżyce i zagrzmi! – Prognoza na 26 listopada

Nad obszarem naszego kraju w kolejnych godzinach przemieszczać będzie się system frontów atmosferycznych, który przyniesie ze sobą opady śniegu a nawet niewykluczone lokalne burze. Poza za tym pogodę kształtować w Polsce będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia i między innymi napływać będzie nieco chłodniejsze i na ogół też wilgotne powietrze z północy i północnego zachodu Europy. 

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w czwartek wieczorem oraz w piątek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu o słabym i silnym natężeniu. W zamian tego nad wodami Morza Bałtyckiego i w całym pasie nadmorskim niewykluczone są też lokalne burze z gradem i krupą śnieżną. Temperatura powietrza wyniesie od -1°C do +3°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 50-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach pomału będzie spadać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1005 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu i deszczu ze śniegiem o słabym i silnym natężeniu. Dodatkowo nad wodami Morza Bałtyckiego i w całym pasie nadmorskim niewykluczone są między innymi lokalne burze z gradem i krupą śnieżną. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +5°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z południowego – wschodu i północnego – zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1002 hPa.

Comments are closed.