W piątek na Pomorzu pojawią się opady mieszane! – Prognoza na 26 listopada

Nad obszar północnej Polski w kolejnych godzinach napływać będzie już nieco chłodniejsze i na ogół wilgotne powietrze z północy i północnego zachodu Europy. W zamian tego pogodę na Pomorzu kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia i system frontów atmosferycznych.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w czwartek wieczorem oraz w piątek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo nad wodami Morza Bałtyckiego i w całym pasie nadmorskim niewykluczone są między innymi lokalne burze z gradem i krupą śnieżną. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +3°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty z południowego – zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 50-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 999 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym będzie pochmurnie oraz między innymi pojawią się przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo nad wodami Morza Bałtyckiego i w całym pasie nadmorskim niewykluczone są też lokalne burze z gradem i krupą śnieżną. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +4°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i południa. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 998 hPa.

Comments are closed.