We wtorek pojawią się opady mieszane i przejaśnienia! – Prognoza na 23 listopada

Nad obszar naszego kraju w kolejnych godzinach napływać będzie zimne oraz bardzo zróżnicowane i na ogół też wilgotne powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy. W zamian tego na obszarze Polski stopniowo zaczną pojawiać się pierwsze opady mokrego śniegu i deszczu ze śniegiem oraz między innymi pogodę kształtować będzie wyż, który przyniesie liczne przejaśnienia.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które początkowo częściowo na północy w górach i na południu Polski przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem o słabym i zmiennym natężeniu. Dodatkowo nad wodami Morza Bałtyckiego i częściowo na Pomorzu niewykluczone są również lokalne burze z gradem i krupą śnieżną. Na pozostałym obszarze Polski początkowo powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od -2°C do +1°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu oraz z południowego – zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad morzem nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia, które w górach na południu i wchodzie będą mogły osadzać lokalnie szadź. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem o słabym i zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z północnego – zachodu i zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 35-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Comments are closed.