We wtorek na Pomorzu wystąpią przejaśnienia! – Prognoza na 23 listopada

Nad obszar północnej Polski w kolejnych godzinach nadal napływać będzie chłodne oraz dość wilgotne powietrze z północnego zachodu Europy. W zamian tego pogodę na Pomorzu kształtować będzie wyż, który przyniesie liczne przejaśnienia i lokalne przymrozki.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu również mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia, które osadzać będą szadź. W zamian tego będzie bez opadów oraz utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Jedynie przelotne opady deszczu i lokalne burze z gradem możliwe będą nad wodami Morza Bałtyckiego. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +1°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 35-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu na nowo będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym będzie bez opadów oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Jedynie do południa przelotne opady deszczu i być może lokalne burze możliwe będą nad wodami Morza Bałtyckiego oraz w rejonie Słupska i Bytowa. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +8°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z północnego – zachodu i zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz zacznie też pomału spadać i w południe na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Comments are closed.