W poniedziałek wystąpią przejaśnienia i lokalne burze! – Prognoza na 22 listopada

Na początku nowego tygodnia na pogodę w naszym kraju oddziaływać będzie układ wysokiego ciśnienia atmosferycznego. W zamian tego na obszarze Polski i Wybrzeżu pojawią się korzystne warunki do rozwoju burz z gradem oraz między innymi napływać będzie chłodne i na ogół też wilgotne powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia, które będą lokalnie osadzać szadź. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane oraz całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i słabym natężeniu. Dodatkowo nad wodami Morza Bałtyckiego oraz częściowo na zachodzie i północy Polski niewykluczone są też lokalne burze z opadami krupy śnieżnej. Jedynie początkowo bez opadów i burz powinno być w górach oraz na południu i południowym wschodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +5°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z północnego – wschodu i zachodu. Jedynie nad Bałtykiem będzie on silny i porywisty oraz w porywach będzie dochodzić tam do 50-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać i dość szybko zacznie rosnąć oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1009 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane oraz całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z opadami krupy śnieżnej a na południu kraju i w górach możliwe są również opady mokrego śniegu i deszczu ze śniegiem. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +8°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z północnego – wschodu i północy. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie rosnąć oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Comments are closed.