W poniedziałek na Pomorzu możliwe są burze z gradem! – Prognoza na 22 listopada

Nad obszar północnej Polski w kolejnych godzinach nadal napływać będzie chłodne i na ogół wilgotne powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy. W zamian tego pojawią się korzystne warunki do rozwoju lokalnych burz oraz między innymi pogodę na Pomorzu kształtować będzie układ wysokiego ciśnienia atmosferycznego.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia, które na drogach i chodnikach osadzać mogą szadź. W zamian tego utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z opadami krupy śnieżnej i deszczu ze śniegiem. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +5°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z północnego – wschodu i północy. Jedynie nad Bałtykiem pozostanie on umiarkowany i porywisty oraz w porywach będzie tam dochodzić do 50-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać i dość szybko rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1009 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z opadami krupy śnieżnej i deszczu ze śniegiem. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +6°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z północnego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie rosnąć i w południe na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Comments are closed.