W czwartek na Pomorzu będzie wietrznie i dynamicznie! – Prognoza na 18 listopada

W najbliższych godzinach na pogodę w północnej części Polski nadal oddziaływać będzie układ niskiego ciśnienia i system frontów atmosferycznych. Ponadto nad Pomorze cały czas napływać będzie chłodne i na ogół wilgotne powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu Europy. 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia, które przy niskiej temperaturze powietrza i gruntu mogą powodować lokalnie na drogach i drzewach szadź. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +6°C. W zamian tego pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty z południowego – zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 50-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty z południowego – zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 60-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo będzie dość stabilne oraz pod wieczór zacznie systematycznie już spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Comments are closed.