W czwartek da się we znaki silny wiatr i możliwe są burze! – Prognoza na 18 listopada

Nad obszarem naszego kraju w ciągu doby pogodę kształtować będzie układ niskiego ciśnienia i system frontów atmosferycznych oraz pole wysokiego ciśnienia atmosferycznego. W zamian tego do Polski napływać będzie chłodne i na ogół wilgotne powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia, które lokalnie na drogach i drzewach będą osadzać szadź. Poza tym pojawi się całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o słabym i silnym natężeniu. Dodatkowo nad wodami Morza Bałtyckiego i częściowo na północy Polski niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +5°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i z zachodu. W zamian tego w porywach będzie dochodzić on do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać i się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym i słabym natężeniu. Dodatkowo nad wodami Morza Bałtyckiego i częściowo na północy kraju niewykluczone są również lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 60-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać i pomału spadać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Comments are closed.