W środę na Pomorzu będzie wietrznie! – Prognoza na 17 listopada

Nad obszar północnej Polski w kolejnych godzinach nadal napływać będzie chłodne i na ogół wilgotne powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu Europy. W zamian tego pogodę na Pomorzu kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia i system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast we wtorek wieczorem oraz w środę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia, które osadzać będą szadź. Poza tym utrzyma się z nami całkowite zachmurzenie, które przyniesie ze sobą słabe i przelotne opady deszczu lub mżawki. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +4°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z południa i południowego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym i słabym natężeni. Dodatkowo nad wodami Morza Bałtyckiego niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +8°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i południa. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Comments are closed.