W środę będzie wietrznie i z opadami deszczu! – Prognoza na 17 listopada

W najbliższych godzinach nadal obszar Polski nadal napływać będzie chłodne i na ogół wilgotne powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu Europy. Ponadto pogodę w naszym kraju kształtować będzie układ niskiego ciśnienia i wyż, który źle wpływać będzie na nasze samopoczucie i zdrowie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast we wtorek wieczorem oraz w środę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia, które osadzać będą szadź. W zamian tego utrzyma się z nami całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o słabym natężeniu. Jedynie bez opadów powinno być częściowo na północnym wschodzie oraz we wschodniej i południowo wschodniej części Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +3°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południowego – zachodu i południa. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1023 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym i słabym natężeniu. Dodatkowo nad wodami Morza Bałtyckiego i częściowo na Pomorzu niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być w górach oraz na południu i wschodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z południowego – wschodu i zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne zacznie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Comments are closed.