W czwartek pojawią się liczne chmury i przejaśnienia! – Prognoza na 11 listopada

Nad obszar naszego kraju w Święto Niepodległości nadal napływać będzie chłodne i na ogół też wilgotne powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu Europy. W zamian tego pogodę w Polsce kształtować będzie wyż oraz pole nieco obniżonego ciśnienia atmosferycznego i między innymi system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia, które przy niskiej temperaturze gruntu osadzać będą szadź na drogach i chodnikach. Ponadto utrzyma się całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie na wybrzeżu i pasie nadmorskim przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym i słabym natężeniu. Na pozostałym obszarze Polski i w górach powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +5°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1026 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie nad Bałtykiem oraz częściowo na północy kraju przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu i mżawki o zmiennym i słabym natężeniu. Na pozostałym obszarze Polski i w górach powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +11°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie pomału spadać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1023 hPa.

Comments are closed.