W czwartek na Pomorzu będzie wietrznie i deszczowo! – Prognoza na 11 listopada

W Święto Niepodległości na pogodę w północnej części Polski oddziaływać będzie pole nieco obniżonego ciśnienia znad Skandynawii oraz system frontów atmosferycznych. Ponadto nad Pomorze cały czas napływać będzie chłodne i na ogół wilgotne powietrze z południowego zachodu i północnego wschodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego pojawi się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które początkowo nad Bałtykiem przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym natężeniu. Na pozostałym obszarze województwa powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +6°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie pomału spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1023 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu i mżawki o zmiennym i słabym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +11°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i z zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 50-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również będzie spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Comments are closed.