We wtorek na Pomorzu pojawią się przejaśnienia! – Prognoza na 9 listopada

Nad obszar północnej Polski w kolejnych godzinach napływać będzie chłodne oraz mroźne i na ogół dość wilgotne powietrze z północy i południowego zachodu Europy. W zamian tego pogodę na Pomorzu kształtować będzie pole nieco podwyższonego ciśnienia atmosferycznego.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal możliwe będą liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym będzie bez opadów i burz oraz między innymi pojawi się przymrozek i umiarkowane zachmurzenie. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +3°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz ze wschodu i południowego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach szybko zacznie rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1023 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym będzie chłodno i wietrznie oraz dodatkowo utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego będzie bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +8°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południa i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie na nowo spadać oraz będzie też się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1030 hPa.

Comments are closed.