We wtorek będzie wietrznie i z przejaśnieniami! – Prognoza na 9 listopada

Nad obszar Polski w kolejnych godzinach nadal napływać będzie chłodne oraz mroźne i na ogół dość mało wilgotne powietrze z południowego zachodu i północy Europy. W zamian tego pogodę w naszym kraju kształtować będzie wyż i pole nieco podwyższonego ciśnienia atmosferycznego, które sprzyjać będzie licznym przejaśnieniom na niebie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane oraz całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i słabym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na Pomorzu i północnym wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od -2°C do +6°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z zachodu i południowego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie rosnąć oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie częściowo na zachodzie oraz w górach i na południu kraju przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i słabym natężeniu. Na pozostałym obszarze Polski i nad morzem powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +10°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z południowego – wschodu i południowego – zachodu. Jedynie nad morzem i częściowo na północy Polski będzie umiarkowany i porywisty oraz w porywach dochodzić będzie do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1031 hPa.

Comments are closed.