W piątek pojawią się przejaśnienia i opady deszczu! – Prognoza na 5 listopada

W kolejnych godzinach nad obszar Polski nadal napływać będzie chłodne i na ogół wilgotne powietrze z północnego zachodu Europy. W zamian tego pogodę w naszym kraju kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia i system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w czwartek wieczorem oraz w piątek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą ciągłe oraz przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są lokalne burze. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na południu i wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +7°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z południa i północy. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać i pomału rosnąć oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1008 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i słabym natężeniu. Jedynie bez opadów powinno być częściowo na południu kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +11°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie rosnąć oraz wyraźnie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Comments are closed.