W piątek na Pomorzu będzie się przejaśniać i zagrzmi! – Prognoza na 5 listopada

Nad obszar północnej w najbliższy weekend nadal napływać będzie chłodne i na ogół też wilgotne powietrze z północnego zachodu Europy. W zamian tego w piątek na Pomorzu pogodę kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia i system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w czwartek wieczorem oraz w piątek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą ciągłe opady deszczu o silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są lokalne burze. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +8°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południa oraz z południowego – wschodu i północy. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 999 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +10°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz oraz z północnego – zachodu i zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie już rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Comments are closed.