W czwartek wystąpią silne opady deszczu i burze! – Prognoza na 4 listopada

Nad obszar północnej Polski w kolejnych godzinach nadal napływać będzie chłodne i na ogół też wilgotne powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu Europy. W zamian tego pogodę na Pomorzu kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia i system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu początkowo powinno być bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się z nami duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego niewykluczone są też liczne oraz silne mgły i zamglenia. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +6°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i ze wschodu. Jedynie nad samym morzem i na Bałtyku będzie on umiarkowany i porywisty oraz w porywach będzie tam dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach pomału będzie rosnąć i mocno się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1009 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są również lokalne burze. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +12°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący o południowego – wschodu oraz ze wschodu i północnego – wschodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach szybko zacznie spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1004 hPa.

Comments are closed.