W czwartek będzie deszczowo i wietrznie! – Prognoza na 4 listopada

Nad obszarem Polski w kolejnych godzinach nadal przemieszczać będzie się dynamiczny układ niskiego ciśnienia i system frontów atmosferycznych. W zamian tego da się we znaki silny wiatr oraz między innymi napływać będzie chłodne oraz ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z południa i północnego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym i słabym natężeniu. Dodatkowo częściowo na północnym wschodzie i południu Polski niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Jedynie początkowo bez opadów i burz powinno być częściowo na północy w Centrum i na wschodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +8°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz ze wschodu i północnego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal możliwe będą liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą ciągłe oraz przelotne opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +10°C/+12°C nad morzem i częściowo na zachodzie i południowym wschodzie oraz w górach do nawet +13°C/+17°C termometry pokażą na pozostałym obszarze Polski. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz ze wschodu i północnego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno oraz szybko będzie się wahać i rosnąć oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1004 hPa.

Comments are closed.