Weekend na Pomorzu będzie wietrzny! Prognoza od 30 października do 1 listopada

Przez weekend i na początku nowego miesiąca we Wszystkich Świętych pogodę na Pomorzu kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia i system frontów atmosferycznych. W zamian tego w różnej części województwa Pomorskiego pogoda również zachęci do spacerów na świeżym powietrzu oraz źle może wpływać na nasze samopoczucie i zdrowie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w piątek wieczorem oraz w sobotę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym będzie bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane zachmurzenie. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +6°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z południa i południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Z kolei w weekend na Pomorzu i wybrzeżu przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym będzie bez opadów i burz oraz między innymi na niebie pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +15°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południa oraz południowego – zachodu i południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach pomału będzie spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Natomiast w sobotę wieczorem oraz w niedzielę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym powinno być bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się z nami całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +8°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i południa. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 50-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Z kolei w ostatni miesiąc i dzień weekendu na Pomorzu i wybrzeżu przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym będzie jeszcze bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do +16°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z południowego – wschodu i południa. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie na nowo się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym powinno być jeszcze bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty z południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 60-95 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie na nowo spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Z kolei we Wszystkich Świętych przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu pogoda będzie dynamiczna oraz między innymi pojawi się duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo nad samym morzem i w zachodniej części województwa niewykluczone są również lokalne burze. W zamian tego w różnej części Pomorza i na Wybrzeżu mogą także występować liczne mgły i zamglenia. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +16°C. Wiatr do godzin wieczornych na ogół będzie silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południowego – zachodu i południa. Poza tym w porywach do godzin wieczornych będzie on dochodzić do 70-95 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie na nowo oraz bardzo mocno i wyraźnie się wahać i w południe na poziomie morza wskaże 1003 hPa.

Comments are closed.