Weekend minie pod znakiem zmiennej pogody! – Prognoza od 23 do 24 października

Nad obszarem Polski przez weekend pogodę kształtować będzie jeszcze układ niskiego ciśnienia oraz wyż, który poprawi nieco pogodę na obszarze kraju. W zamian tego napływać będzie chłodne i na ogół wilgotne powietrze z północy i północnego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w piątek wieczorem oraz w sobotę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu oraz grad i burze, które będą przeważnie lokalne i miejscami dość gwałtowne. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +7°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz bardzo silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 80-100 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać i rosnąć oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1008 hPa.

Z kolei w weekend na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i grad o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +11°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z północnego – zachodu i zachodu. W zamian tego w porywach będzie dochodzić on do 80-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach szybko będzie rosnąć oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Natomiast w sobotę wieczorem oraz w niedzielę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym powinno być bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Jedynie przelotne opady deszczu oraz grad i niewykluczone lokalne burze możliwe będą w Centrum Polski. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +4°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z zachodu i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie rosnąć oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1025 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu również w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym powinno być bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +12°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z południowego – zachodu i południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1032 hPa.

Comments are closed.