Weekend na Pomorzu przyniesie poprawę pogody! Prognoza od 23 do 24 października

Przez weekend nad Pomorze napływać będzie chłodne i na ogół też wilgotne powietrze z północy i południowego zachodu Europy. W zamian tego na pogodę w północnej części Polski oddziaływać będzie wyż, który przyniesie znaczną poprawę pogody i przygruntowe przymrozki.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w piątek wieczorem oraz w sobotę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane oraz całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu oraz grad i krupę śnieżna o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo będą też rozwijać się lokalne i dość gwałtowne burze. W zamian tego przy niskiej temperaturze powietrza niewykluczone są też opady deszczu ze śniegiem i burze śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +7°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu oraz z południowego – zachodu i północnego – zachodu. Ponadto w porywach będzie on dochodzić do 80-100 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach szybko będzie rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Z kolei w weekend na Pomorzu i wybrzeżu przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +11°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 60-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal szybko będzie rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Natomiast w sobotę wieczorem oraz w niedzielę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu również mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego będzie już bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane zachmurzenie. Temperatura szybko spadnie w dół oraz między innymi wyniesie ona od +1°C/+2°C na południowym wschodzie i w rejonie Zatoki Gdańskiej do +3°C/+4°C termometry pokażą na zachodzie województwa i nad samym morzem. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z zachodu i południowego – zachodu. Jedynie w pasie nadmorskim i nad Bałtykiem będzie on silny i porywisty oraz w porywach będzie tam dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal szybko będzie rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1025 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu na Pomorzu i wybrzeżu przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym będzie bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się z nami duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +11°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i z południa. Jedynie na Wybrzeżu będzie on miejscami silny i porywisty oraz w porywach będzie dochodzić tam do 50-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie dość stabilne oraz w południe na poziomie morza wskaże 1032 hPa.

Comments are closed.