W piątek również wystąpią wichury i burze śnieżne! – Prognoza na 22 października

Nad obszar naszego kraju w kolejnych godzinach napływać będzie już chłodne i na ogół wilgotne powietrze z północnego zachodu Europy, które przyniesie ze sobą kolejny system frontów atmosferycznych oraz pogodę w Polsce kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia i pole nieco podwyższonego ciśnienia, które przyniesie liczne przejaśnienia.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w czwartek wieczorem oraz w w piątek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz silne i o zmiennym natężeniu opady deszczu oraz grad jak i krupę śnieżną. Dodatkowo przy niższej temperaturze możliwe są również burze śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +7°C. Wiatr na ogół będzie silny oraz porywisty i bardzo silny z południowego – zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i północnego – zachodu. Ponadto w porywach będzie on dochodzić do 115-130 km/h. Jedynie w górach będzie on jeszcze silniejszy oraz w porywach będzie tam dochodzić do nawet 170 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1002 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach również mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz zmiennym i silnym natężeniu opady deszczu a nawet lokalne i gwałtowne burze, którym towarzyszyć będą między innymi opady gradu oraz krupą śnieżną i miejscami przy niskiej temperaturze niewykluczone są też opady deszczu ze śniegiem. Jedynie bez opadów i burz powinno być na południu i południowym wschodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +12°C. Wiatr będzie jeszcze silny oraz porywisty i bardzo silny z południowego – zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 110-130 km/h. Natomiast w górach będzie on jeszcze silniejszy oraz w porywach będzie tam dochodzić do 170 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie wyraźnie i bardzo mocno się wahać i szybko rosnąć oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Comments are closed.