W piątek na Pomorzu pojawią się burze i wichury! – Prognoza na 22 października

Nad obszar północnej Polski w kolejnych godzinach napływać będzie chłodne oraz niestabilne i na ogół też wilgotne powietrze z północnego zachodu Europy, które objawi się rozwojem burz. W zamian tego da się we znaki wichura oraz między innymi pogodę na Pomorzu kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia i system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w czwartek wieczorem oraz w piątek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady silne opady deszczu i burze z gradem oraz z krupą śnieżną. Dodatkowo przy niskiej temperaturze powietrza niewykluczone są również burze śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +8°C. Wiatr będzie silny i bardzo silny z południowego – zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 115-130 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 995 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu również mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz o zmiennym i silnym natężeniu opady deszczu a nawet lokalne i dość gwałtowne burze z gradem. W zamian tego przy niskiej temperaturze powietrza niewykluczone są również burze śnieżne oraz z krupą śnieżną. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +9°C. Wiatr nadal będzie silny i bardzo silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 110-130 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1001 hPa.

Comments are closed.