W czwartek przez Pomorze przejdzie silna wichura z burzami! – Prognoza na 21 października

Nad obszarem północnej Polski pogodę w ciągu doby kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia i system frontów atmosferycznych, który objawi się rozwojem burz z bardzo silnym wiatrem. Dodatkowo nad Pomorze cały czas napływać będzie ciepłe oraz bardzo zróżnicowane i na ogół wilgotne powietrze z południowego zachodu i zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu oraz grad i krupę śnieżną o silnym i słabym natężeniu. Dodatkowo na zachodzie województwa i nad samym morzem niewykluczone są też lokalne burze. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do +15°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty z południowego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 70-85 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach szybko będzie spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1000 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu oraz grad i krupę śnieżną o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo pojawią się lokalne i dość gwałtowne burze. Temperatura powietrza wyniesie od +16°C do +17°C. Wiatr na ogół będzie silny oraz porywisty i bardzo silny z południowego – zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południa i zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 110-130 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie szybko spadać oraz bardzo mocno będzie się między innymi wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże jedynie 988 hPa.

Comments are closed.