W czwartek przejdzie silna wichura i pojawią się burze! – Prognoza na 21 października

Nad obszarem naszego kraju pogodę kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia oraz system frontów atmosferycznych. W zamian tego w kolejnych godzinach do Polski cały czas napływać będzie ciepłe oraz bardzo zróżnicowane i na ogół wilgotne powietrze z południowego zachodu i zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o silnym i słabym natężeniu. Dodatkowo na zachodzie oraz nad morzem i częściowo na północy Polski możliwe będą między innymi lokalne i dość gwałtowne burze z gradem i krupą śnieżną. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +14°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty z południowego – zachodu oraz ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południa będzie wiał w górach i na południu kraju. Ponadto w wielu miejscach oraz nad morzem i w górach w porywach będzie dochodzić on do 60-95 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach szybko będzie spadać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1007 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu oraz grad i krupę śnieżną o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo będą rozwijać się lokalne oraz dość gwałtowne burze, którym towarzyszyć będzie sztorm na Bałtyku i bardzo silny wiatr. W zamian tego tego wiatr w wielu miejscach naszego kraju oraz w górach i nad morzem będzie silny i bardzo silny oraz w porywisty z południowego – zachodu i ze zmiennych kierunków wiać będzie częściowo na Pomorzu oraz nad morzem a także na południu i w górach z przewagą od zachodu i południa. Z kolei w porywach będzie wiał do 110-130 km/h. Temperatura powietrza wyniesie od +15°C do +18°C. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie bardzo mocno i wyraźnie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1000 hPa.

Comments are closed.