W środę na Pomorzu wystąpią burze z silnym wiatrem! – Prognoza na 20 października

Nad obszar północnej Polski w kolejnych godzinach napływać będzie ciepłe oraz bardzo zróżnicowane i na ogół wilgotne powietrze z południowego zachodu i zachodu Europy. Poza tym pogodę na Pomorzu kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia oraz system frontów atmosferycznych, który objawi się rozwojem burz z silnym wiatrem.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast we wtorek wieczorem oraz w środę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami całkowite zachmurzenie, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze. Temperatura powietrza wyniesie od +10°C do +12°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty z południowego – zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach szybko zacznie spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i słabym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze. Jedynie początkowo bez opadów i burz powinno być na wschodzie i południowym wschodzie województwa. Temperatura powietrza wrośnie do +18°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty z południowego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie dochodzić on do 80-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal szybko będzie spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1006 hPa.

Comments are closed.