W środę będzie wietrznie oraz przejdą burze! – Prognoza na 20 października

Nad obszar Polski w najbliższych godzinach nadal napływać będzie ciepłe oraz bardzo zróżnicowane i na ogół wilgotne powietrze z południowego zachodu i zachodu Europy. W zamian tego na pogodę w naszym kraju oddziaływać będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia, który źle wpłynie na nasze samopoczucie oraz system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast we wtorek wieczorem oraz w środę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym i słabym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze. Jedynie bez opadów i burz powinno być na Podkarpaciu. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +13°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty z południowego – zachodu i ze zmiennych kierunków na południu Polski i w górach oraz z przewagą wiał będzie z południa i południowego – wschodu. W zamian tego wiatr w porywach w różnej części Polski oraz nad morzem będzie dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze. Jedynie bez opadów i burz powinno być na południu i południowym wschodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +17°C do +21°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty z południowego – zachodu i ze zmiennych kierunków wiał będzie również na południu i w górach z przewagą od południa i południowego – wschodu. W zamian tego w różnej części Polski oraz nad morzem i w górach wiatr w porywach będzie dochodzić do 80-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Comments are closed.