W piątek będzie wietrznie i ze zmienną pogodą! – Prognoza na 15 października

Nad obszar naszego kraju w kolejnych godzinach nadal napływać będzie bardzo zróżnicowane i na ogół też wilgotne powietrze z północnego zachodu Europy. Poza tym pogodę w Polsce kształtować będzie układ niskiego ciśnienia atmosferycznego oraz system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w czwartek wieczorem oraz w piątek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal występować będzie całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu oraz grad i krupę śnieżną o zmiennym i silnym natężeniu. W zamian tego niewykluczone są też lokalne burze. Jedynie bez opadów i burz powinno być na wschodzie i południowym wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C/+6°C w górach i na południu do +7°C/+10°C termometry pokażą na pozostałym obszarze kraju i nad morzem. Wiatr na ogół słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z północnego – zachodu i zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 50-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu oraz grad i krupę śnieżną o zmiennym i silnym natężeniu. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na północnym wschodzie w górach na południu i wschodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +15°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Comments are closed.