Na Pomorzu w piątek będzie wietrznie i możliwe są burze! – Prognoza na 15 października

Nad obszar północnej Polski w najbliższych godzinach nadal napływać będzie chłodne i na ogół wilgotne powietrze z północnego zachodu Europy, które objawi się rozwojem burz. W zamian tego pogodę na Pomorzu kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia i system frontów atmosferyczny.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w czwartek wieczorem oraz w piątek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym będzie występować duże zachmurzenie oraz początkowo powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty z południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 50-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do +12°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty z południowego – zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1008 hPa.

Comments are closed.