We wtorek przybędzie sporo chmur i lokalnie zagrzmi! – Prognoza na 28 września

Nad obszar Polski w najbliższych godzinach nadal napływać będzie bardzo zróżnicowane i na ogół też wilgotne powietrze z południowego zachodu i zachodu Europy. W zamian tego pogodę w naszym kraju kształtować będzie wyż oraz między innymi pogoda źle wpłynie na nasze samopoczucie i zdrowie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego pojawi się całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym i słabym natężeniu. Dodatkowo na zachodzie oraz nad morzem i na Pomorzu niewykluczone będą też lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na północy w Centrum i na wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C/+9°C na wschodzie w Centrum i na południu kraju do +10/+15 termometry pokażą na pozostałym obszarze kraju i nad morzem. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz ze wschodu i północnego – wschodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko spadnie oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1023 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które na zachodzie oraz nad morzem a także częściowo na północy i południu Polski przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym i słabym natężeniu. Dodatkowo na tym obszarze niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze kraju powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +15°C do +20°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie rosnąć oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1025 hPa.

Comments are closed.